utorok, 19 máj 2015 11:01

Jednoduché prípravné cvičenia Doporučený

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(15 hlasov)

Päť jednoduchých prípravných cvičení, ktoré je možno použiť pre všetky vekové kategórie.

1. V tomto cvičení je skĺbené vedenie, spracovanie lopty a nahrávka. Z hráčov vytvoríme trojice, kde stoja dvaja proti jednému vo vzdialenosti asi 20m, kde prvý vo dvojici má loptu, ktorú vedie do polovice vzdialenosti a potom nahráva samostatne stojacemu - hráč preberie a vedie opačným smerom zase do polovice a prihráva tretiemu.Takto cvičenie prebieha určitý určený časový interval

galik pc1

 2. Na malom priestore ( v pokutovom území ) vytvoríme sklobúčikov asi 7-8 malých bránok (cca 1m), hráči vedú loptu ľubovoľným spôsobom a snažia sa v určenom časovom limite ( 1 - 1,5 min. ) zaznamenať čo najviac gólov ( bránku môžu prejsť z ktorejkoľvek strany ), vyhráva ten, kdo dá viac gólov. Cvičenie opakujeme 2 - 3 krát.

galik pc2

3. HČJ - Hráčov rozdelíme do dvoch družstiev ( rovnaký počet ) a vo vzdialenosti  asi 15 m urobíme s klobúčikov kruh. ( počet klobúčikov = počet hráčov v družstve ). Jednotlivé družstvá štafetovým spôsobom súťažia tak, že hráč vedie loptu pravou nohou a v kruhu z klobúčikov ju zašliapne, zoberie jeden klobúčik a zašliapnutú loptu ľavou nohou dovedie ďalšiemu hráčovi v poradí. Kto pozbiera všetky klobúčiky vyhráva.

galik pc3

4. V tomto cvičení zdokonaľujeme presnosť prihrávky a spracovanie lopty do požadovaného priestoru. Z klobúčikov vytvoríme trojuholník ( dĺžka strany 10m ) a jednotlivý hráči sa rozostavia k vrcholom ajedno nohou prihrávajú najskôr pravou nohou a druhý hráč loptu najprv spracuje a loptu si pripraví tak aby ihneď nahral tretiemu atď. Po určitom počte prihrávok vymeníme nohy a tým aj smer prihrávok. Môžeme kombinovať  s viacerími dotykmi alebona jeden dotyk, zaradiť dve lopty ...

galik pc4

5. Cvičenie na skĺbenie viacerých HČJ - vedenie lopty, obratnosť, rýchlosť, streľba. Z hráčov vytvoríme dvojice, kde hráč s loptou je čelom k bráne vo vzdialenosti cca 35 m, proti nemu je hráč v polohe obkročmo vo vzdialenosti  7- 8 m. Útočiaci hráč vedie loptu a posúva ju pomedzi nohy ( jasle ) protihráča, obieha ho a po prebraní lopty zakončuje streľbou. Variácie: po obídení brániaceho hráča sa tento otočí a naháňa útočiaceho ( pasívne - aktívne ,výmena pozícií ... )

galik pc5

 

 

 

Videné 31881 krát Naposledy zmenené utorok, 19 máj 2015 11:09
Pre písanie komentárov sa prihláste

futbalnetlogo

logozsfznew

logoufts white 500

sfzlogo 200 200

eufa respect logo

fairplay

Top
Súbory cookie nám uľahčujú poskytovať pre Vás naše služby. Používaním týchto stránok nám dávate súhlas používať súbory cookie. Zároveň súhlasíte s Pravidlami ochrany osobných údajov na tejto stránke.