piatok, 20 september 2013 12:54

Nebojme sa útočiť 4. časť

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

 

Obr. 8Kombinačné možnosti krajného obrancu.

Požiadavky na krajného obrancu: taktický, flexibilný a rýchly rozhľad do hernej akcie a rýchle  rozhodovanie

V kombinačnej súčinnosti odvážny a istý, kondične zdatný a rýchly.

 

 


 

 

 

Obr.9

V riešení kombinačných situácií sú priamo závislí na dokonalej a vedomej spolupráci s krajným stredovým hráčom, alebo s ďalšími aktívnymi hráčmi v pozdĺžnom pásme vrátane koncových útočníkov. Obr. č. 8 a č. 9.

Uvedené typy kombinačnej spolupráce krajného obrancu sú spojené s rozvíjaním útočnej fáze až do zakončenia útoku na tzv, silnej „hernej prevádzky“. Majú charakter spolupráce na kolmých a šikmých prihrávkach, výmene miest ( obiehaním, predbiehaním vyššie postaveného spoluhráča) do uvoľneného krídelného priestoru, na kombináciách prihraj a bež, či narážačkách na tretieho ako na väčšom tak i na menšom hernom priestore.

Krajní obrancovia pri nátlakovej hre na útočnej polovici ihriska pomáhajú vytvárať prečíslenie v priestore lopty, zapojením sa do kombinačných riešení pri postranných čiarach.

Pokračovanie: Zapojenie stredných obrancov do útočenia.

 

Videné 3751 krát Naposledy zmenené piatok, 20 september 2013 13:20
Rastislav Vincúr

Administrátor portálu

Pre písanie komentárov sa prihláste

futbalnetlogo

logozsfznew

logoufts white 500

sfzlogo 200 200

eufa respect logo

fairplay

Top
Súbory cookie nám uľahčujú poskytovať pre Vás naše služby. Používaním týchto stránok nám dávate súhlas používať súbory cookie. Zároveň súhlasíte s Pravidlami ochrany osobných údajov na tejto stránke.