nedeľa, 22 december 2013 15:10

Nebojme sa útočiť 5. časť

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

 

obr. 10Strední obrancovia majú možnosť veľkého využitia útočných činností. Musia však byť istí pri prevedení herných činnostiach, musia dokonale ovládať loptu. Prioritou je presnosť pri prihrávkach.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

obr. 11

Strední obrancovia musia vedieť využívať šírku ihriska, diagonálne prenesenie lopty do útočnej zóny (obr. 10). Rovnako ako pri postupnom útoku cez uvoľnenú strednú vertikálu pomocou rýchleho vedenia lopty po jednoduchej kombinácii narážačkou (obr. 11). Títo obrancovia riadia strategické zámery na úrovni obrannej zóny a sústreďujú sa na postavenie ostatných hráčov ohľadne vývoja útočenia. Vyžaduje sa od nich celoplošná pozornosť a koncentrácia na zmeny zápasového vývoja. Keď to zhrnieme tak stredný obranca musí byť takticky vyspelý s dobrou predvídavosťou vývoja herných situácií, spoľahlivý pri zapájaní sa do kombinácií, individuálne silný pri kontrole lopty a s dobrou dlhou prihrávkou.

 

 

Pokračovanie - stredoví hráči zapojení do útočenia

Videné 4823 krát Naposledy zmenené nedeľa, 22 december 2013 15:52
Rastislav Vincúr

Administrátor portálu

Viac z tejto kategórie: « Nebojme sa útočiť 4. časť
Pre písanie komentárov sa prihláste

futbalnetlogo

logozsfznew

logoufts white 500

sfzlogo 200 200

eufa respect logo

fairplay

Top
Súbory cookie nám uľahčujú poskytovať pre Vás naše služby. Používaním týchto stránok nám dávate súhlas používať súbory cookie. Zároveň súhlasíte s Pravidlami ochrany osobných údajov na tejto stránke.