utorok, 10 september 2013 11:52

Coerver® Coaching 2

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

 

 

6 krokov k futbalovému úspechu : #2

PastedGraphic

 

Pyramída hráčskeho rozvoja:

                1.) Ovládanie lopty,

                2.) Spracovanie a prihrávanie,

                3.) Súboj 1 na 1,

                4.) Rýchlosť,

                5.) Zakončenie,

                6.) Skupinový útok.

 

 

                Si pripravený na 2. časť? Určite áno. Dnes sa zameriame na ďalšiu kľúčovú zručnosť - Prvý dotyk a jeho dôležitosť pri spracovaní a prihrávaní.

 

PRVÝ DOTYK ... TRÉNOVANÍM DOCIELIŠ DOKONALOSŤ

                Futbal je hra vo vysokom tempe s hráčmi neustále súťažiacimi o kontrolu a držanie lopty, času a priestoru, ktorý využívajú čo najefektívnejšie. Často rozhodujúci faktor dobrého spracovania a kontroly lopty je rýchlosť a presnosť prihrávky od spoluhráča.

                Skvelý prihrávači ako David Beckham, Xavi, Cesc Fabregas vyzerajúc akoby bez námahy prijímali a vysielali lopty, čím uľahčujú herné situácie svojim spoluhráčom. Ich precízne dotyky často vedú k vzrušujúcim strelám a gólom, ktoré rozhodujú niektoré svetovo najznámejšie pohárové zápasy a ligové šampionáty.

                Tieto ohromujúce zručnosti sú samozrejme výsledkom nespočetných hodín trénovania. Hviezdy, vedomé si dôležitosti týchto schopností, naďalej pokračujú v zdokonaľovaní ich prihrávok a spracovaní počas svojej kariéry.

                V Coerver® Coaching máme excelentné cvičenia pre malé skupiny, ktoré môžu rýchlo zlepšiť tieto kritické časti hry u každého hráča. Pre tieto cvičenia nie si nikdy príliš mladý ani pristarý. Vyskúšaj ich. Zlepšia tvoju hru!  

               

SLEDOVANIE SKVELÝCH HRÁČOV POMÁHA

                Vždy sme odporúčali na našich kempoch a klinikách, aby hráči pozerali zápasy vždy, keď majú možnosť. Teraz ďakujem televízii za možnosť pozerať viac svetového futbalu ako kedykoľvek predtým, či už to je MLS, Premiership, Seria A, Ligue 1, La Liga, ligy Južnej Ameriky alebo ME a MS. Svetovo známe tímy a hrajúce hviezdy sú príkladom najlepších zručností v hre. Spýtaj sa svojich zverencov, či identifikovali kľúčových hráčov a individuálne zručnosti a akcie, ktoré ich spravili tak efektívnymi. Potom použi hviezdy ako vzor na vytvorenie tvojich akcií a akcií tvojich hráčov. Myslíme si, že je to skvelý spôsob motivácie mladých hráčov a rozšírenia ich futbalových znalostí a zručností. Tak Snívaj, Ver a Dosiahni svoje ciele. Dokážeš to!          

                Tak ideme na cvičenia, ktorými chceme zlepšiť tvoj prvý dotyk.

                Všimni si na videu , že hráči využívajú obe nohy. Obojnohosť je kľúčová schopnosť a na všetkých našich cvičeniach Coerver® Coaching ju zdôrazňujeme. Sleduj tieto cvičenia a napodobni hru. Nielenže zlepšíš spracovanie a prihrávanie, ale získaš i sebadôveru k obojnohosti.        

 

POZRI VIDEO

                Tieto cvičenia môžeš praktizovať na tréningu, ale i na záhrade so súrodencom, rodičom alebo priateľom. Tieto cvičenia sú tiež dobré ako rozcvička. Prinúti to hráča bežať, viesť loptu a mať hlavu hore ... všetko dôležité pre rozvoj hráča.

 Cvičenie 1

organizácia: 10 x 10 m, 2 hráči s loptou na jednej strane a 3. hráč oproti, 

priebeh: Hráč s loptou prihráva na tretieho oproti, ktorý prevezme loptu placírkou pár metrov na stranu. 2. dotykom prihráva späť cez ihrisko na ďalšieho hráča. Dvojička hráčov si neustále vymieňa miesta.

tipy: Pripomeň hráčom dôležitosť dobrej prihrávky, ktorá uľahčí spoluhráčovi spracovať loptu a kontrolovať ju prvým dotykom. Zo začiatku povoľ 2 dotyky. Hráč prijímajúci prihrávku pohyb smerom k lopte. 

 

Cvičenie 2

organizácia: 10 x 10 m, 2 hráči s loptou na jednej strane a 3. hráč oproti,

priebeh: Hráč s loptou prihráva na tretieho hráča, ktorý vybieha k prihrávke a prvým dotykom vracia späť na ďalšieho hráča. 3. hráč okamžite cúva a znova vybieha na prihrávku od ďalšieho spoluhráča. Dvojička si neustále vymieňa miesta. 

tipy: Zo začiatku povoľ dvojičke 2 dotyky.

 

Cvičenie 3

organizácia: 10 x 10 m, 2 hráči s loptou na jednej strane a 3. hráč oproti,

priebeh: Hráč s loptou prihráva na tretieho hráča a obieha ho. Prijímajúci hráč, jemne sklepne loptu vonkajším priehlavkom do strany. Obiehajúci hráč prihráva ďalšiemu spoluhráčovi a ten znova prihráva na tretieho hráča.

tipy: Zo začiatku povoľ dvojičke 2 dotyky.

 

Cvičenie 4

organizácia: 20 x 20 m, 4 skupiny po 2 hráčoch, každá skupina na stanovišti v tvare kosoštvorca,

priebeh: Hráč s loptou prihráva vedľajšej skupine a beží na prijímajúceho hráča. Ten si loptu sklepne stranou, obieha bežiaceho hráča a prihráva do ďalšej skupiny.

tipy: Dôraz klásť na jemný prvý dotyk. Pripomeň prijímajúcemu hráčovi pohyb k lopte. Pre náročnejšie cvičenie pridaj druhú loptu.

 

TAK SA NÁM TO ZAČÍNA PREPÁJAŤ

                Si na dobrej ceste trénovať a hrať lepší futbal. Vieme, že tieto cvičenia ti rýchlo pomôžu zlepšiť sa. V ďalšom kroku si povieme o pravdepodobne najobľúbenejšej časti hry. Súboje 1 na 1. Využijeme naše rozvinuté zručnosti s cvičeniami - Ovládanie lopty a ukážeme ti ako vzrušujúcimi  súbojmi 1 na 1 môžeme získať priestor, ktorý potrebuješ na gólovú príležitosť, prihrávku a spracovanie.   

               

                Úprimne dúfame, že sa budeš baviť našim programom a bezpochyby ti bude veľmi užitočný.

                Máme veľa spôsobov ako môžeme dosiahnuť tvoje ciele vo futbale ako rodiča, trénera alebo hráča. Tešíme sa na to, že budeme tvojim dôveryhodným futbalovým zdrojom.

 

Charlie Cooke & Alf Galustian

 

Videné 6073 krát Naposledy zmenené nedeľa, 22 september 2013 19:46

Media

Pre písanie komentárov sa prihláste

futbalnetlogo

logozsfznew

logoufts white 500

sfzlogo 200 200

eufa respect logo

fairplay

Top
Súbory cookie nám uľahčujú poskytovať pre Vás naše služby. Používaním týchto stránok nám dávate súhlas používať súbory cookie. Zároveň súhlasíte s Pravidlami ochrany osobných údajov na tejto stránke.